Ile kosztuje landing page? Jak może Ci pomóc? | Famatech
landing page, wizualizacja

W dzisiejszych czasach strony typu landing page stały się nieodłącznym elementem działań marketingowych. Z jednej strony są one doskonałym narzędziem do pozyskiwania leadów, a z drugiej – zwiększają zasięg i świadomość marki. Ich skuteczność na rynku online jest nie do przecenienia, ponieważ są świetnym sposobem na dotarcie do klientów. Zachęcają ich również do podjęcia określonej akcji, np. zapisu na newsletter czy skorzystania z oferty. W poniższym artykule omówimy znaczenie landing page dla skutecznej strategii marketingowej oraz korzyści, jakie przynosi jej zastosowanie. Dowiesz się też, ile kosztuje landing page oraz z jakich elementów powinna się składać taka strona.


Spis treści

 1. Co to jest landing page?
 2. Rodzaje stron internetowych i ich cechy
 3. Od czego zależy koszt strony internetowej?
 4. Jakie są średnie ceny stron internetowych? Ile kosztuje landing page?
 5. Skuteczny landing page – co powinna zawierać taka strona?
 6. Przykłady landing pages
 7. Landing page – jakie może przynieść korzyści?
 8. Podsumowanie

Co to jest landing page?

Landing page to strona internetowa, na którą zostaje przeniesiony użytkownik po kliknięciu w link zewnętrzny lub reklamę. Celem landing page jest przekonanie użytkownika do wykonania określonej akcji, czyli np. pobrania pliku, wypełnienia formularza czy dokonania zakupu. Strona ta jest zazwyczaj szyta na miarę, czyli indywidualnie dostosowywana.

Dodatkowo powinna być zoptymalizowana pod kątem konwersji – skonstruowana w taki sposób, aby użytkownik jak najczęściej wykonywał pożądaną akcję. Landing page jest też często wykorzystywany w kampaniach reklamowych, ponieważ umożliwia dokładne śledzenie ich wyników oraz optymalizowanie w kierunku lepszych wyników.

Landing page koncentruje się wyłącznie na kluczowym aspekcie dla Twojej firmy, czyli zdobywaniu klientów. Skuteczny landing page w minimalnej ilości tekstu i przestrzeni powinien zawierać maksimum sprzedażowej perswazji. Dlatego rezygnujemy ze wszelkich rozpraszaczy, dążąc do realizacji celu, jakim jest zdobywanie zapytań ofertowych. Z tego względu landing page idealnie nadaje się do promocji produktów, usług czy wydarzeń.


proces budowania strony landing page

Jakie mogą być cele landing page?

Strona internetowa typu landing page może mieć rozmaite cele, w zależności od strategii marketingowej lub działań, jakie ma wspierać. Cele landing page dotyczą bezpośrednio działań marketingowych, a konkretnie przekształcenia użytkownika w klienta lub potencjalnego klienta.

Wśród głównych celów landing page wymieniamy:

 • promowanie nowych produktów lub usług,
 • zwiększenie konwersji (przekształcenie użytkownika w klienta),
 • skłonienie klienta do wykonania określonej akcji, np. zapisania się na newsletter, pobrania materiału informacyjnego, wypełnienia formularza kontaktowego, rozpoczęcia darmowego okresu próbnego itp.,
 • szczegółowe przedstawienie oferty produktowej,
 • promocja określonej akcji promocyjnej lub konkursu,
 • zwiększenie zainteresowania usługami lub produktami firmy,
 • budowanie wizerunku marki,
 • skłonienie klienta do dokonania zakupów.

mężczyzna klikający przycisk z CTA


Warto dodać, że cel strony typu landing page powinien być jasno określony i dostosowany do grupy docelowej. To sprawi, że landing page skutecznie przyciągnie uwagę użytkowników i zachęci ich do wykonania określonej akcji, na której nam zależy. W ten sposób landing page może pomóc w zwiększeniu skuteczności działań marketingowych i osiągnięciu zamierzonego celu.


Rodzaje stron internetowych i ich cechy

Do najczęściej spotykanych typów stron należą:

 • strona wizytówka – prosta stron internetowa, na której znajdują się podstawowe informacje dotyczące konkretnej osoby, działalności lub organizacji. Strona wizytówka składa się z kilku podstawowych sekcji, do których należą opis oraz dane kontaktowe, czyli adres, e-mail i telefon. Na takiej stronie można również zamieścić informacje o oferowanych usługach lub produktach, a także galerię zdjęć lub portfolio. Strona wizytówka ma zwykle prostą i przejrzystą strukturę, a jej przeznaczeniem jest przede wszystkim zaprezentowanie istotnych informacji o firmie lub osobie, która ją tworzy,
 • landing page – strona docelowa zaprojektowana w sposób przyciągający uwagę, z właściwie dobranymi elementami, które wprowadzają użytkownika w treść kampanii. Jednocześnie zachęcają do wykonania określonych czynności, np. dokonania zakupu, zarejestrowania się lub przesłania formularza kontaktowego. Najczęściej służy do kreowania kampanii reklamowych przez przedsiębiorstwa i organizacje. Landing page jest zwykle połączony z kampanią reklamową, którą tworzy. Tego typu strona powinna być skonstruowana w taki sposób, aby jak najskuteczniej przyciągnąć uwagę odbiorcy i pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu, czyli zwiększeniu sprzedaży lub zainteresowaniu ofertą,
 • blog – rodzaj strony, na której regularnie publikowane są wpisy w formie notek lub artykułów. Poszczególne wpisy są ze sobą powiązane i dotyczą określonego tematu, branży lub dziedziny, w której działa firma czy osoba. Co ciekawe, blogi to nie tylko artykuły tekstowe – dzisiaj mogą mieć różnorodną formę, począwszy od tekstowej, przez wideo, po audio. Są one często wykorzystywane do dzielenia się wiedzą, opiniami, doświadczeniami lub przemyśleniami na wybrane tematy. Blog świetnie sprawdza się w kontekście budowy wizerunku i zwiększania zasięgu w internecie zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy,
 • sklep internetowy – rodzaj strony internetowej, który umożliwia sprzedaż produktów online. Ten typ strony oferuje ciągłą interakcję z klientem, umożliwiając mu przeglądanie i dokonywanie zakupów bez wychodzenia z domu. Sklep internetowy składa się z katalogu produktów, koszyka zakupowego oraz panelu administracyjnego. Ten ostatni umożliwia zarządzanie każdym elementem strony – ofertą, zamówieniami i płatnościami. Jako strona internetowa, sklep internetowy powinien być przejrzysty, funkcjonalny i łatwy w obsłudze, aby umożliwić klientom szybkie i wygodne dokonywanie zakupów,
 • firmowa strona www – strona, na której przedsiębiorstwo prezentuje się online. Zawiera informacje o działalności firmy, jej produktach i usługach. Firmowa strona pełni funkcję kluczowego narzędzia marketingowego i komunikacyjnego. Dzięki niej firma buduje swoją obecność w sieci i komunikuje się z klientami – zarówno obecnymi, jak i tymi potencjalnymi. W przypadku tego rodzaju strony bardzo często zamieszcza się również opinie klientów, które zwiększają zaufanie do firmy,
 • rozbudowana strona – ma ona bardziej rozbudowaną zawartość w porównaniu do prostych stron wizytówek, występuje na niej też większa liczba sekcji i funkcji. Strona tego rodzaju umożliwia zaawansowaną interakcję z użytkownikami, oferując elementy interaktywne, m.in. formularze kontaktowe. Tego typu witryny zawierają rozbudowane treści, np. artykuły blogowe, galerie zdjęć, szczegółowe opisy produktów lub usług, prezentacje multimedialne czy raporty. Dzięki temu dostarcza ona wszechstronnych informacji i w większym stopniu angażuje użytkowników.

mężczyzna pracujący przy laptopie i zapisujący coś w notesie, na ekranie widać stronę internetową

Od czego zależy koszt strony internetowej?

Główne czynniki, które wpływają na koszt wykonania strony to m.in.:

 • złożoność danego projektu,
 • czas realizacji,
 • liczba i rodzaj elementów wchodzących w skład projektu,
 • zawartość oraz ilość treści,
 • zastosowane w nim technologie,
 • integracje i dodatkowe funkcje (w tym indywidualne dostosowanie),
 • responsywność strony,
 • optymalizacja pod kątem SEO,
 • umiejętności i doświadczenie firmy (lub osoby) zajmującej się realizacją projektu,
 • obsługa i utrzymanie strony (domena i hosting).

Pamiętaj, że są to tylko niektóre z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wyceny stworzenia strony internetowej. W wielu przypadkach koszt wykonania witryny ustalany jest indywidualnie, ponieważ wpływa na niego naprawdę wiele elementów.

Co ciekawe, obecnie wiele agencji i firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych oferuje bezpłatne wyceny. Chciałbyś się dowiedzieć, ile szacunkowo może kosztować Cię stworzenie strony internetowej? W takim razie najlepiej od razu skontaktuj się z kilkoma firmami i poproś o wycenę.


ile kosztuje landing page, strona internetowa wyświetlona na różnych urządzeniach

Jakie są średnie ceny stron internetowych? Ile kosztuje landing page?

Ceny stron internetowych w Polsce są bardzo różnorodne. Wystarczy zrobić przegląd cenników kilku przykładowych agencji i będziesz wiedzieć, o co chodzi. Być może zastanawiasz się teraz, jak to możliwe, że w zasadzie każda firma wycenia się na inną kwotę.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jest to uzależnione od szeregu czynników. Jednak z doświadczenia wiemy, że taka odpowiedź mało kogo satysfakcjonuje. Poniżej przedstawimy więc orientacyjne zakresy cenowe dla stron internetowych.

Ze względu na rodzaj strony, ceny mogą wyglądać następująco:

 • strona wizytówka: 2500-3000 zł,
 • landing page: 1500-3000 zł,
 • blog internetowy: 3000-4500 zł,
 • sklep internetowy: 7000-20000 zł,
 • firmowa strona: 2500 zł-6500 zł,
 • rozbudowana strona: 3000-7500 zł (a nawet 10-50 tys. zł – w zależności od funkcjonalności).

Jeśli interesuje Cię koszt strony landing page, przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że zazwyczaj jest ona tańsza niż inne, bardziej rozbudowane witryny. Szczególnie jeśli ma być ona prostym projektem z konkretnym celem marketingowym. Koszt wykonania landing page może zaczynać się od ok.1500 złotych i sięgać nawet do 3000-5000 złotych. Oczywiście w zależności od zakresu projektu, wymagań klienta i reszty czynników, które mają na to wpływ.

Jak widzisz, koszty wykonania strony internetowej są mocno zróżnicowane. Zwróć jednak uwagę na to, że podane tutaj ceny są jedynie orientacyjne i zawsze mogą ulec zmianie. W przypadku bardziej rozbudowanych projektów poszczególne koszty mogą być znacznie wyższe. Ostateczna cena danego projektu zależy od indywidualnych wymagań klienta i uzgodnień z firmą wykonawczą.

Sprawdź też: Jaki jest koszt profesjonalnej strony internetowej?


przykład cta na landing page, przycisk zachęcający do kliknięcia

Skuteczny landing page – co powinna zawierać taka strona?

Skoro omówiliśmy kwestię tego, ile kosztuje landing page – albo raczej to, ile może kosztować – czas przejść do kolejnego zagadnienia. Przechodzimy więc do elementów, z których powinna składać się strona tego typu.

Wszędzie znajdziesz informacje o tym, że strona typu landing page powinna być przede wszystkim prosta i czytelna dla odbiorców. To wydaje się dość proste do osiągnięcia, ale musimy Cię rozczarować – najczęściej wcale takie nie jest. Opracowanie efektywnej strony docelowej, czyli właśnie landing page, wymaga sporo pracy. Co więc powinna zawierać taka strona? Zaraz to omówimy.

Strona typu landing page powinna być zoptymalizowana pod kątem osiągnięcia jednego konkretnego celu marketingowego. To podstawowa zasada związana z tworzeniem takiej strony. Dlatego zarówno jej projekt, treść, jak i elementy interaktywne powinny skupiać się na zachęceniu użytkowników do wykonania pożądanej przez nas akcji. O wspomnianych akcjach (czyli celach landing page) możesz przeczytać na początku tego artykułu.

Landing page powinien składać się z następujących elementów:

 • nagłówek – jest kluczowym elementem takiej strony ze względu na to, że to pierwsza rzecz, jaką zauważamy po przejściu na stronę. Tekst nagłówka powinien być zwięzły, chwytliwy i zawierać najważniejsze informacje, aby zainteresować użytkownika. Powinien też jednoznacznie opisywać korzyści dla użytkownika. Jego zadanie to nie tylko przyciągniecie uwagi użytkowników, ale również zachęcenie ich do dalszego czytania. Poza tym warto zadbać o to, aby był spójny z pozostałymi elementami,
 • CTA, czyli wezwanie do działania – przyjmuje ono postać przycisku z napisem o wyraźnym znaczeniu. Przyciski przede wszystkim muszą być widoczne dla użytkowników i zachęcać ich do kliknięcia. Świetnie sprawdzą się przyciski w kontrastujących kolorach, bo to sprawi, że od razu będą się rzucać w oczy. Co ważne, nie musisz ograniczać się do jednego CTA – jeśli Twój landing page jest długi, bez problemu możesz zamieścić ich więcej. Pamiętaj, aby dostosować liczbę przycisków do długości strony, czyli np. do liczby znaków,
 • grafiki, zdjęcia lub wideo – są bardzo ważnym elementem na każdej stronie sprzedażowej, które wzmacniają przekaz. Możesz korzystać z banków zdjęć, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że niemal każdy ma do nich dostęp. Bardzo możliwe, że klienci mogli widzieć je gdzieś indziej, co raczej nie wpłynie pozytywnie na Twoją wiarygodność i ich zaufanie. Jeśli zajmujesz się sprzedażą jakichś produktów, wtedy lepiej zdecydować się na własne zdjęcia i filmy, które zostaną stworzone przez profesjonalistów. W przypadku promocji usług dobrze sprawdzają się ludzkie twarze – pamiętaj jednak, aby nie rozpraszały użytkowników,
 • treści – kolejny z kluczowych elementów landing page. To właśnie one informują użytkownika o wartości, jaką może im przynieść dana oferta i przekonują ich do podjęcia określonej akcji. Dobrze napisane, wartościowe treści pomagają zwiększyć skuteczność landing page. Głównym celem takich treści jest przedstawienie korzyści dla użytkownika (wynikających z podjęcia określonej akcji), co powinno skłonić go do wykonania pożądanej czynności,
 • opinie klientów – jest to tzw. społeczny dowód słuszności, który sprawdza się w wielu gałęziach marketingu. Krótko mówiąc, wszelkie opinie i recenzje sprawiają, że użytkownicy chętniej decydują się na podjęcie konkretnej akcji. Wychodzimy z założenia, że skoro jeden klient kupił dany produkt i jest z niego zadowolony, to nas też prawdopodobnie nie rozczaruje. Można to zrobić np. poprzez pokazanie, jak wiele produktów czy usług sprzedaliśmy lub umieszczenie liczby polubień strony na Facebooku. Potwierdzamy w ten sposób wiarygodność firmy,
 • formularz kontaktowy – chcąc zdobyć klientów, konieczne jest umieszczenie formularza. Zwróć uwagę na to, aby był możliwie krótki, dzięki temu nie będzie zniechęcał użytkowników. Najlepiej, żeby składał się dosłownie z kilku pól, które są niezbędne do pozyskania klienta. Nie zapomnij o zamieszczeniu pól z wymaganymi zgodami marketingowymi, które umożliwiają komunikację,
 • umieszczenie danych kontaktowych – takie informacje powinny znajdować się w widocznym miejscu, aby użytkownik bez problemu mógł je znaleźć.

proces budowania strony internetowej, wizualizacja za pomocą robotników na budowie

O czym jeszcze warto pamiętać, tworząc landing page?

W poprzednim nagłówku wymieniliśmy podstawowe elementy, składające się na landing page. Jednak podczas projektowania tego typu strony internetowej warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii:

 • treści powinny być konkretne i zwięzłe – jeśli są zbyt długie, staraj się je odpowiednio skrócić. Zapomnij o laniu wody, tutaj liczy się konkret,
 • poszczególne elementy muszą do siebie pasować – całość powinna być przemyślana i spójna. Łącznie z reklamą, dzięki której użytkownik trafił na stronę docelową,
 • warto wykorzystać różne formy graficzne, nie tylko zdjęcia (zwłaszcza że obecnie króluje wideo),
 • bądź skoncentrowany na celu – strona w całości musi być zaprojektowana tak, aby poprowadzić klienta prosto do dokonania zakupu produktu lub usługi. Poszczególne elementy mają nie tylko zachęcać do kupna, ale również umożliwiać realizację transakcji,
 • używaj języka korzyści – staraj się zawrzeć najważniejsze cechy sprzedawanego produktu, uwzględniając potrzeby klienta. Dobrą praktyką jest przedstawienie zalet produktów w sposób bezpośredni, pokazując jednocześnie, co dzięki nim uzyska klient. Pomocne bywają opinie i recenzje innych użytkowników,
 • responsywność – czyli po prostu dostosowanie do urządzeń mobilnych. Dzięki temu strona będzie się prawidłowo wyświetlała na ekranie bez względu na jego wielkość,
 • brak problemów z serwerem – zadbaj o to, aby w kluczowym momencie nie nastąpiło obciążenie serwera,
 • optymalizacja strony pod kątem szybkości ładowania – strona nie może ładować się zbyt długo. Użytkownicy są niecierpliwi i w takim przypadku mogą zrezygnować z oczekiwania.

Przykłady landing pages

Poniżej możesz zobaczyć, w jaki sposób różne marki wykorzystują landing page do osiągnięcia swoich celów.

Wśród przykładów znajdziesz: Amazon Prime Video, Lecton oraz Spotify.


zrzuty ekranu przedstawiające 3 przykłady landing page

Landing page – jakie może przynieść korzyści?

Strona typu landing page może dostarczyć wiele korzyści zarówno dla firm, jak i przedsiębiorców realizujących swoje cele biznesowe. Do głównych korzyści wynikających z posiadania strony docelowej należą:

 • zwiększenie konwersji – jeśli jest wykonany zgodnie z zasadami sztuki perswazji, może skłonić użytkownika do wykonania pożądanej akcji, np. zakupu lub rejestracji,
 • pozyskiwanie leadów – może być skutecznym narzędziem do pozyskiwania leadów (w postaci danych kontaktowych potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani ofertą firmy),
 • polepszenie wizerunku marki – odpowiednio zaprojektowana strona komunikująca wartość oferowanej usługi lub produktu może zwiększyć świadomość danej marki. W ten sposób wpłynie pozytywnie na jej wizerunek,
 • skuteczna analiza danych – taka strona może dostarczyć cennych informacji na temat efektywności reklam i kampanii marketingowych. Dzięki temu można dokonywać ich optymalizacji,
 • lepsze wykorzystanie budżetu marketingowego – landing page jest stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych rodzajów reklam. W ten sposób można wykorzystać budżet marketingowy efektywniej, osiągając jednocześnie wymierne efekty w postaci większej liczby konwersji i leadów,
 • łatwiejsze monitorowanie efektywności – w odróżnieniu od stron internetowych, na których można znaleźć wiele różnych informacji, landing page skupia się tylko na jednym celu. To sprawia, że łatwiej jest monitorować jego efektywność i mierzyć wyniki kampanii marketingowych.

Wszystkie powyższe korzyści pokazują, jak ważne jest posiadanie skutecznej strony landing page w dzisiejszych czasach. Poza tym uwidacznia również to, jak potężne narzędzie może ona stanowić dla firm i przedsiębiorców.


ile kosztuje landing page, specjaliści podczas tworzenia strony internetowej

Podsumowanie

Wierzymy, że po zapoznaniu się z tym wpisem wiesz już, ile kosztuje landing page. Poznałeś też orientacyjne koszty innych typów stron internetowych wraz z czynnikami, które na nie wpływają. Dowiedziałeś się również, co powinien zawierać skuteczny landing page.

Potrzebujesz witryny, która będzie nie tylko estetyczna, ale też efektywna? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą tworzenia stron internetowych. Oferujemy nie tylko strony typu landing page, ale także strony wizytówki, blogi czy sklepy internetowe. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!


Źródła grafik:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
×

Zostaw numer, omówimy Twój projekt

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.